Gdzie w Polsce ubezpieczenie OC jest najtańsze?

Na początek dobra wiadomość. – Nic nie wskazuje na to, aby ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego miały w najbliższym czasie wzrosnąć. To powinno być dobrą informacją dla wielu posiadaczy pojazdów, biorąc pod uwagę silny negatywny wpływ epidemii koronawirusa na finanse gospodarstw domowych - mówi Tomasz Masajło, prezes Rankomat.pl
Z raportu „Ranking – rynek i ceny ubezpieczeń komunikacyjnych” (opracowanego na podstawie danych z porównywarki Rankomat.pl) wynika, że najtańsze oferty OC otrzymywali właściciele pojazdów zarejestrowanych w województwie podkarpackim, opolskim i świętokrzyskim. Najdroższe polisy OC trafiały natomiast do kierowców z województw pomorskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego.

Biorąc pod uwagę średnie ceny OC w miastach wojewódzkich, najtaniej było w Rzeszowie, Opolu i Kielcach. W tych miejscowościach kierowcy płacili mniej za obowiązkowe ubezpieczenie niż wynosiła średnia cena w całym kraju (687 zł). W pozostałych miastach ceny OC przewyższały średnią od 0,3 proc. (Lublin) do nawet 34,5 proc. (Wrocław).
W których miastach kierowcy powodują najwięcej wypadków i kolizji?
Korzystając z danych zamieszczonych w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji (SEWiK) raport wskazuje też najbardziej i najmniej bezpieczne miasta Polski.
W 2019 roku najwięcej kolizji i wypadków drogowych (w przeliczeniu na 1000 mieszkańców) spowodowali mieszkańcy Katowic, Rzeszowa i Opola. Najmniej takich zdarzeń odnotowano natomiast w Kędzierzynie Koźlu, Siemianowicach Śląskich i Bełchatowie.