Tym razem podróż będzie tylko symboliczna, ale w starszych zapewne obudzi wspomnienia, a młodszym pokaże jak kiedyś wyglądały wakacyjne wyjazdy. Żądni wrażeń będą mogli poczuć się jak strażacy, którzy legendarnym Żukiem pomkną do pożaru. Te wyjątkowe przygody będą do przeżycia już od 1 lipca na wystawie „Perły motoryzacji w Polsce” w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.
Jednak sercem i centralnym punktem wystawy będą wyjątkowe modele samochodów takich jak Warszawa, Syrena, Fiat 126 p, Fiat 125 oraz Polonez, polskie mikrosamochody: Smyk, Meduza, Mikrus i późniejszy Beskid, a także niezwykłe prototypy aut Ogar i Wars z fabryki FSO. Wystawa „Perły motoryzacji w Polsce” to zapierająca dech w piersiach kolekcja kilkudziesięciu pojazdów – samochodów i motocykli - ukazujących historię motoryzacji w Polsce. Zwiedzający będą mieli jedyną w swoim rodzaju okazję, by na własne oczy zobaczyć unikatowe eksponaty z początków motoryzacji na ziemiach polskich oraz maszyny przedstawiające dorobek motoryzacyjny II Rzeczpospolitej. Wśród nich będzie pierwsze seryjnie produkowane auto CWS (replika samochodu CWS T2) oraz wielkoseryjnie produkowany na licencji Fiat 508. W kolekcji przedwojennej nie zabraknie również „kultowego” motocykla Sokół 600. Będą też inne popularne motocykle, a także „dizajnerskie” skutery i motorowery. Wystawa „Perły polskiej motoryzacji” udowodni też nie tylko zróżnicowanie i bogactwo naszej motoryzacji, ale także ponadprzeciętną kreatywność polskich konstruktorów.
„Perły motoryzacji w Polsce” będą dostępne dla zwiedzających od 1 lipca do 25 września br. Będzie można je oglądać w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Warszawie – w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki. Niezwykła sceneria i klimat tej sali dodatkowo podkreślają rodzaj tej ekspozycji. Głównym partnerem oraz współorganizatorem wystawy jest Narodowe Muzeum Techniki.