Jak piszą analitycy z E-petrol, od końca kwietnia, kiedy paliwa w sprzedaży detalicznej zaczęły tanieć, zarówno średnia ogólnopolska cena benzyny Pb95, jak i oleju napędowego spadła już o 14 groszy. Cena autogazu ruch w dół rozpoczęła w pierwszej dekadzie kwietnia i od tego czasu obniżyła się o 12 groszy.
Korekty cen na stacjach, jakie miały miejsce tylko w ostatnim tygodniu maja spowodowały, że za litr 95 płaci się aktualnie o 5 groszy mniej w porównaniu do wyników poprzedniego notowania, tj. 6,52 zł. Ta sama ilość diesla jest tańsza o 4 grosze i kosztuje przeciętnie 6,55 zł, a LPG w sprzedaży detalicznej jest oferowane średnio po 2,75 zł/litr, czyli w cenie o 3 grosze niższej niż przed tygodniem.
Najtaniej na Mazurach
Zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o niskie koszty tankowania, jest dziś województwo warmińsko-mazurskie, gdzie najmniej płaci się za Pb95, olej napędowy i autogaz. Ich średnie ceny wynoszą tam odpowiednio: 6,39; 6,41 i 2,62 zł/litr.
Benzyna 95-oktanowa z ceną 6,62 zł/litr jest najdroższa na Mazowszu, diesel oferowany przeciętnie po 6,60 zł/litr kosztuje najwięcej na Dolnym Śląsku i Podlasiu, a za autogaz najwięcej płaci się w województwie zachodniopomorskim – 2,81 zł/litr.
Czytaj też:
Taniej za mycie auta. Trzeba spełnić tylko jeden warunekCzytaj też:
Dobra wiadomość dla kierowców. Kolejny tydzień obniżek na stacjach