GDDKiA ponownie zaprasza do głosowania na nazwę dla maszyny TBM (ang. Tunnel Boring Machine), która wydrąży tunel o długości 2,2 km na drodze ekspresowej S19 Rzeszów Południe-Babica. Ankieta zawiera sześć nazw, które zostały wybrane przez komisję konkursową spośród niemal 350 nadesłanych propozycji. O tym, która propozycja zwycięży, dowiemy się 21 grudnia. GDDKiA zaprasza do oddawania głosów.
Nazwy, na które można oddawać głosy, to:
-
Bieszczadka
-
Duża Mi
-
Karpatka
-
Nela
-
Podkarpatka
-
ViaKarpatka
Na zgłoszenia w Konkursie „Nazwij maszynę TBM” GDDKiA czekała do 23 listopada. Zasady udziału szczegółowo opisała w komunikacie z 2 listopada. Łącznie trafiło do Dyrekcji ok. 1500 zgłoszeń. Po uwzględnieniu powtórzeń i zgłoszeń niekompletnych, instytucja otrzymała 348 unikalnych propozycji, które ocenione zostały przez komisję konkursową. W skład komisji weszli przedstawiciele GDDKiA, Ministerstwa Infrastruktury oraz wykonawcy (konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Construction).
Zagłosuj. Ogłoszenie wyników 21 grudnia!
O tym, która z sześciu propozycji zostanie wybrana, zdecydują internauci. Głosowanie rozpoczyna trwa i potrwa do 16 grudnia 2022 roku. Nazwa z największą liczbą głosów stanie się oficjalnym „imieniem” maszyny TBM.
Laureaci konkursu będą mogli odwiedzić plac budowy tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica. Otrzymają również zestaw promocyjnych upominków od GDDKiA oraz wykonawcy inwestycji. Laureatami są osoby, których unikalne propozycje nazw trafiły do drugiego etapu. W przypadku, gdy jedna nazwa została zaproponowana przez więcej niż jednego uczestnika, komisja konkursowa wyłoni laureata spośród tych uczestników w drodze losowania. Z laureatami skontaktuje się drogą mailową.
Transport, jakiego jeszcze nie było
Obecnie trwa transport fragmentów maszyny TBM na miejsce inwestycji. Ten olbrzymi „kret” transportowany jest z Hiszpanii w elementach. Część bezpośrednio drogą lądową na ciężarówkach, a największe elementy przypłynęły do Polski statkiem. Ze Szczecina do Opola przetransportowane zostały barkami i pontonami po Odrze, a następnie ruszyły w drogę lądem. Bieżące informacje dotyczące trasy konwoju oraz utrudnień na drogach znaleźć można na stronie internetowej GDDKiA oraz w mediach społecznościowych.
Czytaj też:
Gigantyczny konwój przejdzie przez pół Polski. Wiadomo, które drogi lepiej omijaćCzytaj też:
Przez Polskę rusza największy transport, jaki kiedykolwiek jechał przez kraj. 25 dni utrudnień w ruchuCzytaj też:
To twoja nazwa może wygrać! GDDKiA ogłosiła konkurs na „imię” maszyny wiercącej tunel na S19