Miko Marczyk zwycięzcą Rajdu Barbórka 2023. To nie jedyny sukces załogi ORLEN Team

Miko Marczyk zwycięzcą Rajdu Barbórka 2023. To nie jedyny sukces załogi ORLEN Team

Miko Marczyk – zwycięzca 61. Rajdu Barbórka 2023
Miko Marczyk – zwycięzca 61. Rajdu Barbórka 2023 Źródło:Facebook / Miko Marczyk/Maciej Niechwiadowicz Photographer
Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali 61. Rajd Barbórka 2023. Załoga prowadząca Skodę Fabię RS Rally2 wygrała także Kryterium Karowa.

W piątek 1 grudnia na liście startowej do tegorocznego Rajdu Barbórka znalazło się ostatecznie 106 załóg. Nie zabrakło triumfatorów ubiegłorocznej imprezy, m.in.: Miko Marczyka w Skodzie Fabii RS Rally2, Łukasza Byśkiniewicza w Volkswagenie Polo GTi R5 oraz Jarosława Szeja w Skodzie Fabii Rally2 evo.

61. Rajd Barbórka 2023 – załogi

61. Rajd Barbórka – 7 odcinków specjalnych

Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę rano. Załogi miały do pokonania siedem odcinków specjalnych. Najlepsze z nich mogły zaprezentować swoje umiejętności na zamykającym Rajd Barbórka, legendarnym Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Miko Marczyk – Rajd Barbórka 2023

61. Rajd Barbórka – Marczyk prowadzi prowadził od początku

Dwa pierwsze sobotnie odcinki specjalne zostały rozegrane na terenie Autodromu Słomczyn. Wygrał je ubiegłoroczny zwycięzca 60. Rajdu Barbórka – Miko Marczyk. Zawodnik Orlen Teamu prowadził w klasyfikacji rajdu od pierwszych odcinków w Słomczynie, aż do ostatniej próby na Bemowie. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajęli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel w Skodzie Fabii Rally2 EVO, tracąc do zwycięzców nieco ponad 2 s. Na trzecim miejscu podium stanęli Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski jadący Skodą Fabią Rally2 EVO.

61. Rajd Barbórka – klasyfikacja rajdu

1. Marczyk/Gospodarczyk Skoda Fabia RS Rally 2
  2. Wróblewski/Wróbel Skoda Fabia Rally2 EVO +2,33
  3. Chuchała/Rozwadowski Skoda Fabia Rally2 EVO +9,96
  4. Ratajczyk/Szcześniak Skoda Fabia Rally2 +10,09
  5. Szeja/Szeja Skoda Fabia +13,75

Po zakończeniu rajdu, w sobotę o godz. 17.30 najlepsze załogi wystartowały do rywalizacji na ulicy Karowej. Jazdę na wymagającej 2,1-kilometrowej trasie pełnej ostrych zakrętów ze zmienną nawierzchnią dodatkowo utrudniała pogoda – padał intensywny śnieg. Niesprzyjająca aura sprawiała, że ubiegłoroczny triumfator Kryterium Asów, Łukasz Byśkiniewicz, ostatecznie na ul. Karowej zajął piąte miejsce.

61. Rajd Barbórka – w końcu to zrobił

Królem Karowej został Miko Marczyk. Triumfator tegorocznego 61. Rajdu Barbórka wraz Szymonem Gospodarczykiem nie dali najmniejszych szans rywalom. Dodajmy, że to pierwsze zwycięstwo tej załogi na ulicy Karowej. Gorszy o 1,27 s czas, zanotował Michał Ratajczyk wraz Jędrzejem Szczęśniakiem (Skoda Fabia Rally2 Evo). Trzecie miejsce na podium Kryterium Asów zajęli bracia Jarosław i Marcin Szeja, jadący także Skodą Fabią Rally2.