Zgodnie z prognozami analityków z E-petrol.pl w połowie stycznia benzyna i diesel tanieją, choć skala przeceny nie jest spektakularna.
Jak czytamy w opracowaniu analityków, rynek detaliczny w Polsce nie odczuwa skutków napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie, która w ubiegłym tygodniu spowodowała wzrost cen ropy ponad poziom 80 dolarów.
Z najnowszego badania stacji, zrealizowanego przez E-petrol.pl, wynika, że o 4 grosze spadła średnia ogólnopolska cena ON, która wynosi dziś 6,39 zł/litr. O grosz mniej niż przed tygodniem kierowcy płacą za Pb95 – aktualnie jej litr kosztuje 6,22 zł. Nie zmieniła się natomiast cena autogazu – nadal pozostaje ona na poziomie 2,89 zł/litr.
Gdzie najtaniej, gdzie najdrożej?
Na paliwowej mapie Polski wyróżniają się dziś Wielkopolska, województwo świętokrzyskie i łódzkie. W pierwszym z nich najmniej płaci się za benzynę 95-oktanową oraz olej napędowy – 6,03 i 6,24 zł/l. W pozostałych z ceną 2,79 zł/litr najtańsze jest LPG.
Mazowsze jest tym regionem, w którym najwięcej kosztuje Pb95 i diesel – 6,36 i 6,47 zł/litr. W województwie lubuskim najdroższy jest autogaz – jego średnia cena wynosi tam 2,98 zł/l.
Czytaj też:
Polscy kierowcy odczują napięcie na Bliskim Wschodzie? To bardzo prawdopodobneCzytaj też:
Diesle droższe, ale wciąż na topie. Rok 2023 na rynku samochodów używanych